Před zahájením samotné plastické operace je nutné projít konzultací s lékařem. Ten vám poskytne veškeré informace, detailně vás seznámí s operací a projde s vámi vaše možnosti. V případě, že jsou vaše prsa povislá, může vám lékař doporučit modelaci prsou. Spolu s lékařem pak vyberete vhodné prsní implantáty, jejich velikost a materiál, aby byl výsledek co nejlepší.

Jelikož se bude jednat o operaci, která probíhá v celkové anestezii, musíte projít celou řadou vyšetření. Jde mimo jiné o EKG či různá laboratorní vyšetření. Zejména pak musíte projít ultrazvukovým vyšetřením či mammografickým vyšetřením. To záleží na věku pacientky. Budete seznámeni se všemi možnými riziky, které se při operaci mohou přihodit.

Před samotnou operací pak není vhodné alespoň 6 hodin nejíst a nepít. Všechny potřebné a přesné informace od vašeho lékaře. V době menstruace se příliš nedoporučuje provádět plastickou operaci. Menzes ovšem nemusí být důvodem plánovanou operaci zrušit. V případě, že v době před operací budete nemocní, musíte o svém stavu informovat svého lékaře. Jste-li kuřáci, budete se muset na čas svého zlozvyku zbavit. Není vhodné kouřit minimálně 2 týdny před operací a minimálně 2 týdny po zákroku.