Po provedeném zákroku bude cítit bolest ještě několik dní. Bolest je výraznější zejména u operací, kdy byl implantát vložen pod sval. Po operaci budete brát prášky proti bolesti asi 2 až 5 dní, dokud bolesti neustoupí. Do domácího léčení budete propuštěni za den či dva. Stehy se vyndávají za 7-10 dní po operaci.

Po provedeném zákroku je vhodné nosit spíše elastické podprsenky, protože jsou prsa stále dost citlivé. Dobu, po kterou je nutné nosit tuto podprsenku určí operatér. Bude-li to váš zdravotní stav vyžadovat, může vám lékař také doporučit zdravotní pás. Ten je vhodný zejména v těch situacích, kdy je podprsenka prostě nedostačující.

První týden po operaci se snažte co nejvíce odpočívat. Staráte-li se o rodinu, poproste příbuzné či známé, aby vám v domácnosti vypomohli. Je důležité, abyste byla pár dnů po operaci v klidu a zbytečně se nenamáhala. Po 10-14 dnech již můžete vykonávat klasické domácí práce. Určitě se však vyvarujte zvedání paží nad horizontálu. To se doporučuje až po uplynutí 6 týdnů. Rozhodně není dobré zvedat těžké věci či provozovat těžkou práci. Pokud rády cvičíte, posilujete či jinak sportujete, budete se muset svého koníčku na čas vzdát. Tyto aktivity můžete začít opět provozovat po uplynutí dvou měsíců od zákroku. Po třech měsících je výsledek augmentace považován za trvalý.

Pokud je kůže na prsou vysušené, můžete ji potřít zvlhčujícím krémem. To provádějte i několikrát denně. Buďte ovšem velice opatrná. Nenapínejte pokožku a vyvarujte se kontaktu k šitou oblastí. Velice nutné jsou pravidelné prohlídky. První prohlídku u svého lékaře absolvujte jeden měsíc po operaci, dále pak za 3 měsíce a za rok. Po 10 let vás pak čeká kontrola i s ultrazvukem.

A dobrá rada na závěr. Vždy se řiďte přesnými pokyny lékaře.