Pokud jste nespokojeny se svými ňadry, můžete kromě alternativních prostředků ke zvětšení poprsí, kterými jsou například různé tablety, mastičky nebo masáže, postoupit plastickou operaci. Jedná se o velice jednoduchý zákrok, po kterém budou vaše prsa vypadat větší a pevnější.

Před zahájením operace je velice nutné podstoupit konzultace s vašim lékařem. Ten vás upozorní na všechny možné alternativy, probere s vámi vaše možnosti, vyslechne vaše požadavky a spolu s vámi zvolíte nejvhodnější variantu. Lékař vám také upozorní na všechny možné komplikace, které jsou s tímto zákrokem spojeny. Následně musíte projít různými testy, jako je mammograf, EKG a jiné testy.

Bude-li všechno v pořádku, můžete podstoupit operaci. Před operací je důležité minimálně 6 hodin nepít. Pokud jste kuřačka, budete muset na nějaký čas kouření omezit.

Následně probíhá operace, která většinou trvá hodinu až dvě. Operace začíná celkovou anestezií pacienty a desinfekcí potřebných míst. Lékař pak provede řez v podpaží nebo třeba ve spodní části prsního dvorce. Vytvoří kapsy, do které jsou poté vloženy implantáty. Někdy může být do prsu vložen také drén, který slouží k odvádění krve. Operace končí zašitím rámy.

Po operaci zůstanete v nemocnici zhruba 1-2 dny. Následně jste propuštěni do domácího léčení. Po operaci je rána čerstvá a tak není divu, že velice bolí. Proto budete brát prášky proti bolesti. První dny po operaci musíte opravdu odpočívat. Rozhodně necvičte a nezvedejte těžké předměty. Nenoste také podprsenku s kosticí, ale pořiďte si elastickou podprsenku. Do zaměstnání se můžete vrátit nejdříve po 14 dnech po provedené operaci, všem ovšem závisí na vašem zdravotním stavu.

Je velice nutné chodit na pravidelné lékařské prohlídky a přesně dodržovat příkazy lékaře.